Pazartesi, Eylül 13, 2021
Ana SayfaSGKTC No İle SSK / SGK Gün Sorgulama Nasıl Yapılır?

TC No İle SSK / SGK Gün Sorgulama Nasıl Yapılır?

Çalışanların bugünlerde çokça sorduğu sorulardan birisi Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ile SGK gün sorgulama nasıl yapılır? Bu yazımızda bundan bahsedeceğiz.

SGK Gün Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sigortalı çalışanlar sigorta bilgilerini sorgulamak ister. Emekliliğe kaç gün kaldığını ne kadar prim yattığını öğrenmek için araştırmalarda bulunur. Önceden bunu öğrenmek için Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü’ne müracaat etmemiz gerekmekteydi. Ama artık gelişen teknoloji ile birlikte SGK hizmet dökümünüzü en ince ayrıntısına kadar internet üzerinden öğrenebilirsiniz. Peki SGK hizmet dökümü belgesinde neler yer alır?

SGK Hizmet Döküm Belgesinde Neleri Öğrenebilirim?

SGK hizmet dökümü belgesinde çalışan sigortalının işe giriş ve çıkış tarihleri, aylara göre prim durumu, çalıştığı süre, sigorta belgeleri ve çalıştığı şirketin bilgileri yer almaktadır. Sigortalı SGK hizmet dökümünde 4A ,4B, 4C sigorta kollarından herhangi birinin hakkındaki bilgilerini detaylı ve eksiksiz bir şekilde öğrenebilir. Peki SGK hizmet döküm belgesi nasıl çıkarılır?

E-devlet Sigorta Hizmet Dökümü Nasıl Çıkarılır?

SGK hizmet döküm belgesi e-devlet üzerinden çıkarılmaktadır. Devletimizin sunmuş olduğu bu işlemden herhangi bir şekilde ücret alınmamaktadır ve dilediğiniz vakitte 7/24 bir şekilde SGK hizmet dökümünü sorgulayabilirsiniz. E-devlet’e erişim için bir e-devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. E-devlet şifresi için size en yakın PTT şubesine başvurabilirsiniz. 

E-devlet SGK Hizmet Dökümü Sorgulama

Öncelikle T.C. kimlik numaranız ve e-devlet şifremiz ile birlikte e-devlet’e giriş yapmak gerekir. Ardından arama kısmına SGK hizmet dökümü sorgulama yazmalısınız. Burada SGK tescil ve hizmet dökümü bölümüne erişmeniz gerekmektedir. Ardından barkotlu belge oluştur seçeneğine tıklayın. Çıkan sayfada dosyayı indir seçeneğine tıklayarak hizmet dökümünüzü bilgisayarınıza veya cep telefonunuza indirebilirsiniz. Dilerseniz e posta gönder seçeneğine tıklayarak hizmet dökümünüzü kendi cep telefonunuza veya bilgisayarınıza gmail üzerinden etkileşim yaparak gönderebilirsiniz. Kendi e-postanıza göndermeden önce lütfen e-postanızı doğru bir şekilde girdiğinize emin olun bu belgeler kimlik bilgilerinizi içermesinden ötürü sizin için tehlike oluşturmaktadır. Bu konuda güvenliğiniz söz konusudur.

Sadece T.C No İle SGK Hizmet Dökümü Sorgulama

Ne yazıkki 2019 yılından itibaren böyle bir işlem yapılamamaktadır. T.C No İle Hizmet Dökümü sorgulama işlemi mevcut değildir. 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler İçerikler