Pazartesi, Temmuz 26, 2021
Ana SayfaKredi KartıKredi Kartı Başvurusu Neden Onaylanmaz?

Kredi Kartı Başvurusu Neden Onaylanmaz?

Kredi kartı başvurusu neden onaylanmaz? Kredi kartı günümüzde alışverişlerimizin vazgeçilmez parçasıdır ve hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştırır. Bankalarda bizim bu kredi kartları ile yaptığımız alışverişlerden büyük gelir elde ederler. Herkese kredi kartı vermek için büyük çaba harcasalar da bazı durumlarda seçici davranıp kredi kartı başvurusu onaylanmamaktadır. Bankalar kredi kartı vermek için bazı kriterler ararlar.

Kredi Kartı Başvurusu Neden Onaylanmaz?
Kredi Kartı Başvurusu Neden Onaylanmaz?

Kredi Kartı Başvurusu Onaylanmama Sebepleri

Kredi Notu Düşük İse

Eğer kredi notunuz düşük ise bankalar size kredi kartı vermek istemeyeceklerdir. Kredi notu kişinin, daha önceki ödemelerini düzenli yapıp yapmadığı, borcu bulunup bulunmadığı gibi finansal konularda bilgi verir. Bu sebeple kredi notunu yüksek tutmamız bankalarla ilişkilerimiz açısından çok önemlidir.

Bankalar kredi notunu çok iyi, iyi, orta, kötü veya çok kötü olarak değerlendirecektir. Eğer kredi notunuz orta ve üstündeyse kredi kartı başvurusu talebinizi büyük ihtimal kabul edilecektir. Kredi notumuzu düşüren ya da yükselten sebeplerin neler olduğunu öğrenmeli ona göre davranmalıyız. Mesela daha önceki bir kredi kartımızın en az asgarisini ödemediysek banka bu kartı iptal edecektir. Tekrar bir kredi kartı başvurumuzda kabul edilmeyecektir. Bankalar bizi kara listeye bu şekilde alırlar.

Ödenmemiş Faturanız Var İse

Ödenmemiş bir tane bile faturanız olması durumunda kart başvurunuz iptal edilir. Taşıt vergisi, maliye borcu gibi birçok ödeme yapılacak alanları bankalar araştırıyor.

Sürekli Kredi Kartı Başvurusu Yapmak

Sürekli olarak kredi kartı başvurusu yaparsak bu durumda başvurunun iptal olmasına sebep olabilir. Birçok bankadan ayrı ayrı başvuru yapmak da başvuru iptalinin sebeplerindendir. Bankalar için bu durum risk grubundadır ve ödemelerinin düzenli alınamayacağını düşünürler.

Doğru Limit Tercih Etmemek

Her kredi kartı sahibinin kartının bir toplam limiti vardır. Bu limit bütün bankalarda geliriniz 4 katı üzerinde olamaz. Kanunlarımızda durum böyledir. Kredi kartı limitimiz gelirimizle orantılı olmadığı sürece başvurumuz iptal edilecektir.

Başvuru Yaparken Doğru Bilgi Vermek

Bankalar başvurumuzu değerlendirirken eksiksiz ve doğru bilgi verip vermediğimizi kontrol ederler. Mesela ev adresimiz yanlışsa bize kredi kartı vermeye pek sıcak bakmalar.

Sigortalı Gözükmek

Bankalar için çalışıyor olmamız ve gelir durumumuz önemlidir. Son 6 Aylık bir sigortamız mevcutsa bankalar kolay kredi kartı verecektir.

HSBC Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler İçerikler