Salı, Eylül 14, 2021
Ana SayfaBankalarIBAN No Öğrenme Yolları

IBAN No Öğrenme Yolları

IBAN no öğrenme para transferi yaparken işimize yarayacak olan bilgilerden biridir ve bize ait olan hesabı karşı tarafa iletmemizi sağlayan numarandır. Genellikle on altı haneden oluşan Iban no’yu ise akıllara tutmak hiç de kolay değildir. Bu noktada Iban numarasını ya bir kâğıda yazarak yanınızda taşıyabilir ya da farklı IBAN no öğrenme seçeneklerini deneyebilirsiniz.

IBAN No Öğrenme Yolları
IBAN No Öğrenme Yolları

Iban numarasını öğrenmek isteyenler bazı banka kartlarının ön yüzünde bulunan numarayı rahat bir şekilde istedikleri kişi ya da kişilere gönderebilirler. Fakat bazı banka kartlarında ise Iban numarası kartın üzerinde yazılı şekilde bulunmayabilir.

IBAN no öğrenme yolları arasında için bankayı arayarak ya da internet bankacılığına giriş yaparak kısa sürede öğrenebilirsiniz. Şimdi size bu yöntemlerle Iban numarasının nasıl öğrenilebileceğini detaylı bir şekilde açıklayalım.

IBAN No Öğrenme Yolları

Bankayı Arayarak IBAN No Öğrenme

Hangi bankanın müşterisi iseniz o bankanın telefon numarasını tuşlayarak Iban numaranızı kolay bir şekilde öğrenebilirler. Bunun için yapılması gereken şey hesap bilgilerimi öğrenmek istiyorum bölümünü seçmekten geçiyor. İlgili bölüme erişim sağlayanlar kısa mesaj olarak ya da sesli mesaj şeklinde kendilerine ait olan numarayı banka tarafından alabilirler. Fakat bu yöntemi tercih edenler biraz fazla zaman harcayarak Iban numaralarını öğreneceklerini hatırlatmakta fayda var.

İnternet Bankacılığını Kullanarak IBAN Öğrenme 

Bazen zaman insanlar için oldukça önemlidir. Böyle durumlarda ise Iban numarasının en hızlı ve en kısa sürede öğrenilmesi gerekir. Kullandıkları bankanın internet bankacılığını kullanan kişilerin kısa yoldan Iban numaralarını öğrendiklerini söylemek mümkün. İnternet bankacılığını kullanıcıların aktif hale getirebilmeleri için bilgilerini ve şifrelerini uygulamaya girmeleri gerekiyor. Sonrasında hesaplarım seçeneğini seçen kullanıcılar hesaplarına bağlı bulunan Iban numarasını kısa sürede öğrenme fırsatı buluyorlar.

Iban numarasını paylaş ve kopyala seçeneğinin internet bankacılığında bulunması halinde Iban numarası kısa yoldan karşı tarafla paylaşılabilir.  

Hesap Cüzdanı Yardımıyla IBAN Öğrenme

Özellikle vadeli hesabı bulunan kişilere her işlem sonunda banka görevlileri tarafından paranın yatırıldığına dair bir hesap cüzdanı verilir. Hesap cüzdanında kişilerin Iban numaraları ve hesaplarında ne kadar para olduğu ile ilgili olarak bazı bilgiler yer alır. Bu yöntem sayesinde Iban numaranızı kısa sürede öğrenme fırsatı bulabilirsiniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler İçerikler