Salı, Eylül 14, 2021
Ana SayfaBankalarGaranti Para Transferi Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

Garanti Para Transferi Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

Garanti para transferi limit arttırma nasıl yapılır sorusu son dönemlerde en çok merak edilen konular arasında yerini alan bir konudur. Peki, bu işlem nasıl yapılır ?

Garanti Para Transferi Limit Arttırma Nasıl Yapılır?
Garanti Para Transferi Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası para transferi konusunda en çok işlem yapan bankaların başında gelmektedir. Türkiye genelinde en çok şubesi olan bankalardan birisi olarak güvenilirliği de bu yönde üst düzeydedir. Özellikle günlük para akışı ve transferleri açısından günlük fazla para gönderme limitine ihtiyaç duyan kişi ya da kuruluşlar olabilmektedir. İşte bu gibi durumlarda en hızlı şekilde para transferini kolaylaştıracak işlemlere ihtiyaç duyulur. Peki Garanti para transferi limit arttırma işlemi nasıl yapılır? Acil para gönderimlerinde günlük para transfer limiti aşıldığında ne yapmak gereklidir? 

Garanti Para Transferi Limit Arttırma İşlemi Başvurusu Nerede Yapılır?

Garanti BBVA için günlük para gönderim işlemlerinde bazı durumlarda limitiniz yeterli gelmeyebilir. Bu durumda EFT ya da havale yolu ile gönderim limitinizi arttırmanız gereklidir. Bu işlem için tek yapmanız gereken en yakın Garanti Bankası Şubesi’ ne giderek başvuruda bulunmanızdır. Garanti para transferi limit arttırma işlemi sadece banka şubelerinden gerçekleştirilen işlemdir. Mobil bankacılık üzerinden limit arttırma işlemi yapılmamaktadır. 

Para transferleri için yapılan bir diğer işlem limit düşürme işlemidir. Bu işlem Garanti şubeleri içinde yapılabildiği gibi Garanti mobil bankacılığı üzerinden de başarılı şekilde yapılabilmektedir. 

Garanti Para Transferi Limit Yükseltme Nasıl Yapılır? Üst Limit Nedir?

Garanti BBVA bünyesinde havale ve EFT işlemleri için elbette her kişinin talebi ayrı olacaktır. Hatta şirketlere ait hesaplarda gerçekleştirilecek işlemler günlük limitte ciddi rakamlara ihtiyaç duyabilmektedir. Bu sebeple Garanti para transferi limit arttırma işlemi için en yüksek limit 250 Bin TL olarak belirlenmiştir. 

Günlük para transfer limiti için talep işleme alınırken; aylık gelir, yapılan iş, bankalara karşı mali durum ve ödeme tabloları, kredi notları dahil bütün bilgiler esas alınır. Başvuru sonucu bu kriterlere göre incelenen hesap sahibi için onay işlemi gerçekleştirilmektedir. Bunun için tek yapmanız gereken banka şubesine gitmek ve başvurunuzu iletmek olacaktır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler İçerikler