Pazar, Eylül 12, 2021
Ana Sayfaİş FikirleriDireksiyon Dersi Vererek Para Kazanmak

Direksiyon Dersi Vererek Para Kazanmak

Direksiyon dersi vermek ve bundan bir gelir elde etmek özellikle araba ehliyeti olanlar için çok güzel bir iş fikridir. Genelde ehliyeti olan bireyler, bu yeteneklerini kullanmazlar ve bundan para kazanmazlar.

Direksiyon Dersi Vererek Para Kazanmak
Direksiyon Dersi Vererek Para Kazanmak

Ders vermek sizin için gerçekten çok iyi bir ek gelir olabilir. Hafta sonları vereceğiniz derslerle 200-300 TL günlük para kazanabilirsiniz. Peki nasıl ders verilir? Direksiyon dersi vererek ne kadar ve nasıl para kazanılır?

Direksiyon Dersi Nasıl Verilir?

Bildiğiniz gibi, sürücü kursları teorik ağırlıklı eğitimler vermektedir. Pratik eğitimlerin süresinin az ve yetersiz olması, sürücü kursundan çıkan bireylerin hemen trafiğe karışıp araç sürmesine engel olabiliyor. Bu nedenle sürücü kursundan mezun olan bireylerin öncelikle gidip ehliyet almaları ve daha sonra sürüş eğitimleri alması gerekiyor.

Acemi sürücülerin acemiliklerini atması için onlara sürücü eğitimi vermeniz gerekiyor. Sürücü eğitimlerini alan bireyler, kısa bir süre içerisinde sürüşlerine başlayabiliyorlar. Ders verebilmek için en az 1 yıl deneyimli bir sürücü olmalısınız. Bu resmi bir kriter değil, ancak sizden ehliyetiniz istendiğinde 3-4 aylık olması iş almanıza engel olacaktır.

Direksiyon Dersi Ücretleri Ne Kadar?

Direksiyon derslerinde saatlik olarak ücret talep edilmektedir. Genelde ücretler, 100 TL + Yakıt ücreti veya 150 TL komple ücret olarak ikiye ayrılıyor. Direksiyon dersleri son derece önemli ve trafiğe çıkabilmek için en az 20 saatlik bir sürüş deneyimi gerekiyor. Sürüş eğitimlerini tamamlayan bireyler kısa sürede trafiğe çıkabilecek seviyeye gelebiliyorlar.

Direksiyon Dersi Vererek Ne Kadar Para Kazanırım?

Ders vererek elde edeceğiniz gelir mutlak surette değişken olacaktır. Haftada 5-6 saat özel ders veren biri aylık 3000 TL civarında gelir elde edebilir. Haftada 10 saat ders verenler ise, 6000 TL’ye kadar gelir elde edebilmektedir. Direksiyon dersi vererek gerçekten de çok güzel gelirler elde edebilirsiniz. Eğer deneyimli ve tanınan bir şoför olursanız alacağınız ücret çok daha yüksek olacaktır. Ücretler genelde her bir saat için 80 TL ile 250 TL arası değişmektedir. 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler İçerikler