Pazartesi, Eylül 13, 2021
Ana SayfaSGKBağkur Yapılandırma Başvuruları Nasıl Yapılır?

Bağkur Yapılandırma Başvuruları Nasıl Yapılır?

Herkesin en fazla tartıştığı konuların başında gelen Bağkur yapılandırma başvuruları nasıl yapılır sorusu için araştırma yapalım.

Ülkemizde pek çok kişi Bağkurlu olduğundan bu alanla ilgili olan tüm konular hakkında detayı bilgilere sahip olmak isterler. Bu neden ile her geçen gün değişen gündemde en fazla merak edilen konulara değinelim. 

Bağkur Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Bağkur yapılandırma başvuruları nasıl yapılır sorusuna en doğru yanıtları bulmak ve detaylı olarak bilgi sahibi olmak mümkün olmaktadır. Bağkur primi vatandaşların emekli olmaları için kuruma düzenli olarak ödemesi gereken ödemeler olmaktadır. Bu ödemeleri belirlenen tarihler içinde düzenli olarak yapmayan kişilerin borç adı altında farklı bir prosedüre tabi tutulmaktadır. Bağkur borç yapılandırması ödenemeyen borçların tekrar düzenlenmesi için uygulanan bir hizmet dalıdır. 

Fakat bu yapılandırmanın tek bir yöntemi yoktur ve bu işlem duruma göre borcun taksitlendirmesi ya da ertelenmesi şeklinde uygulamak mümkün olmaktadır. Kişilere sunulan yapılandırma hizmetinin en büyük ve tek amacı bulunan borcun çok daha kolay bir şekilde ödenmesini sağlamaktır. Bu işlemlerden faydalanmak isteyen kişilerin tek yapması gereken Bağkur’a borcunun yapılandırılmasını isteyen dilekçeyi vermesidir. Borçlarını ödemekte zorlanan kişilerin giderek zorlaşan bu borçları ödemesi için bu yapılandırma son derece uygun olmaktadır. 

BAğkur Yapılandırmasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bağkur yapılandırması öncesinde borç bilgilerine ulaşmak isteyen kişiler Sosyal Sigortalar Kurumu’na ait olan internet sitesine giriş yapmaları mümkün olmaktadır. Bağkur borç yapılandırması hizmetinden faydalanarak borcunu taksitlendiren ya da erteleyen kişiler bu yeni borçla alakalı merak ettiği tüm detayları internet sitesinden öğrenebilir. Bağkur yapılandırmasında dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar bulunmaktadır. Yapılandırma başvurusu için turkiye.gov.tr internet sitesinde bulunan başvuru tarihleri düzenli olarak takip edilmesi gerekir. Bu tarihler içinde gerekli olan Bağkur yapılandırma başvuru formu Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerine teslim edilmesi gerekir. Prim borcu yapılandırması için Bağkur tarafından sunulan taksitlendirme ya da erteleme seçeneklerinden bir tanesi tercih edilmesi gerekir.  Taksitle ödeme seçeneği tercih edilmesi durumunda taksitler iki aylık süreler doğrultusunda ödenmesi gerekmektedir. 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler İçerikler